Haber

Sportif yetenek ölçümü programına yoğun ilgi

Uygulamadan 10 ayda 6 bin çocuk faydalandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 8-10 yaş ortasındaki çocukların geleceğine taraf verdiği sportif yetenek ölçümü uygulaması ağır ilgi görüyor. Hizmetten geçen yıldan bu yana 6 bin 100 çocuk yararlandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in İzmir’i bir spor kentine dönüştürme amacı doğrultusunda başlatılan “Sportif Yetenek Ölçümü ve Spora Yönlendirme Programı” 8-10 yaş ortasındaki yetenekleri keşfetmeye devam ediyor. İlçelere giderek taşınabilir hizmet de veren uygulamaya ilgi büyük. Pandemi ortasının akabinde yine başlayan programdan 10 ayda 6 bin 100 çocuk yararlandı.

Erken yaşlarda spor şuuru ve spor yapma alışkanlığı kazandırılmasını amaçlayan program İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı ve Ege Üniversitesi iş birliğinde fiyatsız uygulanıyor. Ölçüm sonuçlarına nazaran çocukların eğilimleri bedellendiriliyor ve ailelerin de onayıyla çocuklar kendilerine uygun branşlara yönlendiriliyor.

Ölçüm ve değerlendirmeler
Ölçüm testlerinde, Skinfold yağ ölçümü (5 bölge), flamingo istikrar, esneklik, uzun atlama, el göz uyumu, kol kuvveti, beden uzunluk ölçümleri, uzunluk kilo ölçümü, el kavrama kuvvet ölçümü, sırt bacak kuvvet ölçümü, eklem açı ölçümleri, eklem küçük çap ölçümü, geriye sıhhat topu atma, mekik, dikey sıçrama ölçümü, 5 metre çeviklik, 20 metre hız, dayanıklılık ölçümü, kulaç uzunluğu, oturma yüksekliği bedellendiriliyor.

Nasıl başvuruluyor?
Program yarıyıl ve orta tatiller de devam ediyor. Programa katılmak için buradaki formu doldurmak gerekiyor. Yetenek ölçümü testiyle ilgili detaylı bilgi için 293 30 90 numaralı telefon aranabilir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu