Haber

Solcu Gazete Baykar’ı vurmak isteyince rezil oldu! Belgeleri okuyamıyorlar

Türkiye’nin savunma sanayi alanındaki atılımında büyük rolü olan Bayraktar ailesi ve Baykar, son dönemde gayri milli unsurlar tarafından hedef tahtasına yerleştirildi. CHP zihniyetinin Bayraktar Ailesi’ne ve Baykar’a yönelik saldırıları sürerken, Leftcu Gazete adlı son yayın Baykar’ı hedef göstermeye çalıştı.

BELGEYİ YANLIŞ YAPTILAR

Sosyal medyadan bir belge yayınlayan Solcu Gazetesi, Baykar’ın 2018 yılında devletten 600.000.000.-TL’lik matrah aldığını savundu. Ancak gazetenin yayınladığı belgede verilen ekin sadece KDV ve vergiden oluştuğu görülüyor. muafiyet. Öte yandan Baykar devlet desteği alsa bile bu durum son derece normal karşılanıyor. Çünkü uluslararası arenada birçok savunma sanayi firmasının bağlı olduğu devletlerden takviye aldığı biliniyor.

VATANDAŞLAR TEPKİ VERDİ

Solcu Gazete adlı yayın organı, Bayraktar Ailesi ve Baykar’ı hedef almaya çalışırken rezil olurken, söz konusu yayın organına çok sayıda vatandaş tepki gösterdi. Bu kapsamda, yayın organının belgeyi yanlış bir şekilde açıkladığını belirten bir sosyal medya kullanıcısı, “Belgede yazanları okuyamıyorsunuz bile. 600 milyon TL yatırım bedeli, devlet desteği sadece KDV ve vergi muafiyeti.” terimleri kullandı.

haberderepazari.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu