Haber

Manisa Salihli’de ‘dur-geç’ dönemi sona erdi

MANİSA (İGFA) –Poyrazdamları Mahallesi’nde dur-geç köprüsü olarak adlandırılan köprü, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Salihli Belediyesi iş birliğiyle yenilendi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu da geçmişte kalan ve çift yönlü ulaşımı sağlayan köprüde incelemelerde bulundu. Denetimlerde Öztozlu’ya, Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Sözer, Yol İmalat Bakım Onarım Daire Başkanı Kurtuluş Kuruçay, Teknik İşler Daire Başkanı Uğur Topkaya, Muhtar İşleri Daire Başkanı Onur Pabuççuoğlu, Salihli Muhtar İşleri Müdürü Mustafa Gün, Hacıköseli Mahalle Muhtarı Davut Erdoğan eşlik etti. , Eminbey. Toplantıya Mahalle Muhtarı Feridun Bozyaka, Hacıhıdır Mahalle Muhtarı Mahmut Akkuzu, Eldelek Mahalle Muhtarı Akın Ünal, Gökçeköy Mahalle Muhtarı Süleyman Babacan, Poyraz Mahalle Muhtarı Zeki Girgin, Kale Mahalle Muhtarı Yıldıray Bozdağ da eşlik etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, köprüyle ilgili muhtarlara verdiği brifingde, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Salihli Belediye Başkanı Zeki’nin imzaladığı protokol kapsamında köprünün üretimini iş birliğiyle gerçekleştirdik. Kayda. Hem Salihli-Gördes bağlantısını sağlayan, hem de Akhisar-Gölmamara-Ankara karayoluna güvenli ulaşımı sağlayan, 25 mahallenin kullandığı bir köprüydü bu. Daha önce oldukça dardı. Bir araç geçerken karşıdan gelen araç beklemek zorunda kaldı. Kazaların yaşandığı bir köprüydü. İmalatı tamamlanarak vatandaşların kullanımına açıldı. “Vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu