Haber

Devlet Bahçeli’den Avrupa’daki seçmene çağrı: Gün birlik olma günüdür

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, Avrupa ülkelerinde yaşayan seçmenleri oy kullanmaya davet etti.

Devlet Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımız Türk milletinin gönül ve kültür elçileridir. Onların sandığa yansıtılacak iradeleri tarihi bir öneme sahiptir. Dolayısıyla en içten temennimdir. 14 Mayıs 2023 seçimlerinde Avrupa Türklüğünün yüksek katılım göstermesini temenni ediyorum.”

“Gün birlik olma günüdür, gün zulme karşı Cumhur İttifakı’nda buluşma günüdür” diyen Bahçeli, Avrupa Türk Konfederasyonu yönetimi ve bu konfederasyona bağlı federasyonların yöneticileriyle görüşeceklerini bildirdi. 15 Nisan’da Ankara’da.

Devlet Bahçeli’nin açıklamaları şöyle:

‘BU SEÇİMLER TÜRK AVRUPA’NIN GELECEĞİNİ YAKINDAN ETKİLEYECEK’

“14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçimleri, yurt içinde ve yurt dışında yaşam ve var olma mücadelesi veren Türk vatandaşlarının özgür ve demokratik tercihi ile gerçekleştirilecektir. Bu seçimler Avrupa Türklüğünün geleceğini de yakından etkileyecektir.”

‘AVRUPA TÜRKÜ ELİMİZDEKİ TAŞIMIZ’

“Sayıları 6 milyonu bulan Avrupa Türklüğü, bizim için dünyaya dönük yüzümüz, milli ve manevi değerleriyle ayakta durmaya çalışan zenginliğimiz, yabancıların elindeki, yerinden kopmayan mücevherimizdir. birçok olumsuz etkiye rağmen kaynak ve kök.”

‘GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR’

“Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımız Türk milletinin gönül ve kültür elçileridir. Onların iradelerinin sandığa yansıtılması tarihi bir öneme sahiptir. Bu nedenle Avrupa Türklüğünün yüksek bir değer göstermesi en içten dileğim ve temennimdir. 14 Mayıs 2023 seçimlerine katılım.

Her bir vatandaşımız, cumhuriyetin onuruna, Türk ve Türk Asrı Vizyonunun amacına sahip çıkmalı, yüreğindeki vatan sevgisiyle, helal oylarla vatanımıza sahip çıkmalıdır. Gün birlik olma günüdür, gün zulme karşı Cumhur İttifakında buluşma günüdür.”

AVRUPA TÜRK KONFEDERASYONU BAŞKAN VE YÖNETİMİ ANKARA’YA DAVETLİ OLDU

“Elbette Avrupa Türklüğünün hassasiyetine, beklentilerine ve özlemlerine danışmak, 14 Mayıs seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunmak ve görüş alışverişinde bulunmak niyetiyle arayış ve çalışmalarımız devam ediyor.

Bu amaçla Avrupa Türk Konfederasyonu lider ve yönetimi ile birlikte bu Konfederasyona bağlı farklı Avrupa ülkelerinde örgütlü Türk Federasyonlarının lider ve yönetimleri 15 Nisan 2023 tarihinde Ankara’ya bizzat davet edilmiştir.

Avrupa Türklüğünü özlem, saygı ve sevgiyle selamlıyor, birlikte her zaman çok daha güçlü olduğumuzu özellikle paylaşıyorum.” (HABER MERKEZİ)

tosya-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu