Haber

Yozgat’ta Hakemlere Saldırı

Yozgat 1. Amatör Lig Futbol Ligi B Grubu’nda Sorgun 1071 Spor Kulübü ile Yozgat İl Özel İdarespor arasında oynanan karşılaşmanın ardından maçın hakemleri saldırıya uğradı.

Yozgat 1. Amatör Lig Futbol Ligi B Grubu’nda Sorgun 1071 Spor Kulübü ile Yozgat Vilayet Özel İdarespor karşı karşıya geldi. Yozgat Vilayet Özel İdarespor’un 2-1 üstünlüğüyle sona eren karşılaşmanın ardından maçın hakemleri Süleyman Erkılıç, Arkın Atasoy ve Muhammet Kürşat Şenyüz, soyunma odasına giderken Sorgun 1071 Spor Kulübü yöneticilerinin saldırısına uğradı. Sorgun 1071 Spor Kulübü yöneticilerinin sözlü ve fiziki saldırıya uğradığı ve darp edildiği hakemlerin o anları kameralara yansıdı.

Türkiye Aktif Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Yozgat Şubesi Yönetim Kurulu’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Yozgatlı hakemlerimiz Süleyman Erkılıç, Arkın Atasoy ve Muhammet Kürşat Şenyüz, Sorgun İlçesi’nde oynanan Sorgun 1071 Spor-Yozgat Vilayet Özel İdarespor karşılaşmasında” 03.02.2024 Stadyum Olay sırasında kameraya kaydedilen görüntülerden de anlaşılacağı üzere hakem grubuna saldırılmış ve darp edilmiştir.Olayın ardından hakemlerimiz Sorgun Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınmış ve yaralanmalarına ilişkin rapor düzenlenmiştir. Organize bir şekilde planlanmış olan bu saldırının sadece hakemlerimize karşı değil, Türk futboluna karşı da yapıldığını, Türkiye Aktif Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Yozgat Şubesi olarak hakemlerimizin sonuna kadar yanında olduğumuzu belirtiriz. Sorgun Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturmanın hukuki ve idari sürecini yakından takip edeceğimizi ve bu olaya sebep olan sorumluların en ağır şekilde cezalandırılması amacıyla olayın takipçisi olacağımızı beyan ederiz. “Şiddetle kınıyor ve kınıyoruz.” -YOZGAT

haberbogazliyan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu