Haber

Son dakika! Meral Akşener’den canlı yayında Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a adaylık çağrısı: Milletimiz sizi göreve çağırıyor

İYİ Parti Genel Yönetim Kurulu (GİK), Genel Merkez’de toplandı. Görüşmenin ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bir açıklama yaptı.

“EKREM İMAMOĞLU VE YAVAŞ İÇİN GÖRÜŞÜMÜZÜ BELİRLEDİK”

Akşener, 6 Tablo’da 5 partinin cumhurbaşkanı adayı olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ismi üzerinde anlaştığını belirtti. Yavaş ve Ekrem İmamoğlu için görüşümüzü bildirdik. Adaylık sürecinin sağlıklı yönetilmesi için tüm tarafların belirleyeceği çalışmalar ışığında ortak bir Cumhurbaşkanı adayı belirlenmesini önerdik. Bu görüşler kesin bir biçimde reddedildi. Altılı masanın son toplantısında bir alıntı için anlaşmaya varıldı. Kişisel hırslar Türkiye’ye tercih edildi. Yenilgi, yenilgi ve büyüyen küçük hesapların kutlu bir zafere tercih edildiğini anladık.” dedi.

“YENİ YÜZYIL İÇİN ASLA SAHİP OLMAYACAĞIZ”

Akşener şöyle devam etti: “İYİ Parti’yi bunun için kurmadık. Önce millet, vatan demekten vazgeçmedik. Vazgeçmeden konuştuk, anlattık, dinledik, gösterdik. Olmadı. oldu, olmadı.Son noktada altılı masa milletin iradesini kararlarına yansıtma özelliğini de kaybetmiştir.Bu masa artık potansiyel adayların tartışılabileceği ortak akıldan çıkmıştır. tek bir adayı tasdik etmeye çalışan bir noter masasına dönüştü.İmzamızın ve sözümüzün arkasındayız.Ama ne kumar oynayacağız ne de noter masasının başında olacağız.Yeni yüzyılı asla görmeyeceğiz.Biz yok etmeyeceğiz. milletin kazanma ümidi devam edeceğiz demeye inatla ve ısrarla çalışacağız.

“MİLLETİMİZ SİZİ GÖREVİNE ÇAĞIRIYOR”

O yüzden Sayın Mansur Yavaş ve Sayın Ekrem İmamoğlu’nu davet ediyorum. Tüm engellere rağmen çok çalıştınız. Görevinizi en güzel şekilde yaptınız. Milletimizi enkaz altında da olsa yalnız bırakmadınız. Milletimiz kritik bir kırılmanın eşiğinde, sizleri göreve çağırıyor. Bu görev, dayatmayı dayatmak değil, dayatmayı yıkmaktır. Bu görevin reddedilemez bir görev olduğundan hiç şüphemiz yok. Bu davetin sahibi millettir. Şu andan itibaren, bir seçim yapmak bize kalmış.”

NE OLDU?

6’lı masanın liderleri cumhurbaşkanı adayını belirlemek için dün ilk kez bir araya geldi. Görüşmenin ardından yapılan açıklamada liderler, ortak aday ve geçiş süreci konusunda fikir birliğine vardıklarını belirterek, adaylarını 6 Mart’ta kamuoyu ile paylaşacaklarını duyurdu. Görüşmenin ardından DÜZGÜN Partisi Genel Lideri Meral Akşener, gece saatlerinde genel merkeze giderek kurmaylarıyla görüşmeye gelirken, 4 Mart Cumartesi günü yapılması planlanan Genel Yönetim Kurulu (GİK) toplantısı ise ertelendi. Bugün. Akşener, öğle saatlerinde Genel Yönetim Kurulu’nu topladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu