Ekonomi

SEC, New York Community Bancorp’tan daha fazla ayrıntı talep etti

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Pazartesi günü yayınlanan düzenleyici dosyalara göre, New York Community Bancorp, Inc. (NYSE: NYCB) şirketinden ön vekaletnamesinde ek bilgi sağlamasını talep etti. SEC’in Nisan ayında yaptığı talepte, bölgesel kredi kuruluşundan son dönemdeki sermaye artırma faaliyetleri ve ticari gayrimenkul (CRE) sektöründeki riskini azaltmaya yönelik devam eden çabaları hakkında daha fazla ayrıntıya yer vermesi istendi.

New York Community Bancorp Mart ayında, aralarında eski ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in de bulunduğu bir grup yatırımcıdan 1,05 milyar dolar toplamıştı. SEC’in daha fazla şeffaflık çağrısı, vekâletname başvurusunda sekiz farklı alanı kapsadı ve NYCB’yi Nisan ayında revize edilmiş bir ön vekâletname sunmaya sevk etti.

Düzenleyici kurum özellikle NYCB’nin sermaye artırımının arkasındaki nedenleri açıklamasını ve bankanın risk gözetimi ve kredi inceleme sürecindeki önemli zayıflığın gözden geçirilmesine ilişkin güncellemeler sağlamasını istedi. Yapılan revizyonların ardından SEC, NYCB’nin vekâlet beyanına ilişkin incelemesini yine Nisan ayı sonunda tamamladı.

New York Community Bancorp, temettüsünü kestiği ve büyük ölçüde CRE maruziyetine atfedilen beklenmedik bir çeyreklik zarar bildirdiği Ocak ayından bu yana önemli zorluklarla karşı karşıya kaldı. Bunun ardından bankanın hisseleri önemli ölçüde düşerek Ocak ayında ilk çeyrek sonuçlarının açıklanmasından bu yana değerinin üçte ikisinden fazlasını kaybetti.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu