Ekonomi

Pimco: Tahvil yatırımcıları ‘çok heyecanlı’

Pacific Investment Management Co. (Pimco) CIO’su Daniel Ivascyn, ABD’de enflasyon sorununun henüz çözülmekten uzak olduğunu belirterek, tahvil piyasasının gelecek yıl faiz indirimi ihtimali konusunda “fazla heyecanlı” davrandığını değerlendirdi.

Aktif olarak yönetilen en büyük tahvil fonu olan yaklaşık 126 milyar dolarlık Pimco Gelir Fonu’nun yönetimine yardımcı olan Ivascyn, dün açıklanan Ekim ayı ABD üretici enflasyonu verilerinin ardından yaptığı değerlendirmede, enflasyonun Fed’in 2019 hedefine ulaşmasının “engebeli bir yol” olacağını öngördü. yüzde 2.

Ivascyn, “Doğru yönde ilerlemek yüzde 2 hedefine ulaşmakla aynı şey değil” diyerek, Fed’in ciddi bir ekonomik zayıflama görmediği sürece faizleri düşürürken çok dikkatli olacağını belirtti.

JPMorgan Chase & Co. CEO’su Jamie Dimon da bu hafta yaptığı değerlendirmede yatırımcıların kısa vadeli rakamlara fazla iyimser tepki verdiği konusunda uyardı. Citadel’in kurucusu Ken Griffin, enflasyonun piyasalarda fiyatlanandan daha kalıcı olabileceğini belirtti.

1,74 trilyon dolarlık varlığı yöneten Pimco’nun 2-3 yıllık bir döneme baktığını belirten Ivascyn, “Kısa vadeli gürültüdür.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu