Ekonomi

Paramount Group hisseleri fiyat düşüşünün ardından yükseltildi

Pazartesi günü Evercore ISI, Paramount Group (NYSE:PGRE) için notunu Underperform’dan In Line’a yükseltti ve fiyat hedefini önceki değerinden 5,00$’a ayarladı. Revizyon, RMZ’nin %13,7’lik kazancına kıyasla 2023’te %9,5’lik bir düşüş ve RMZ’nin %2,6’lık düşüşüne kıyasla 2024’te yılbaşından bugüne %11,4’lük bir düşüşle şirketin kayda değer bir düşük performans gösterdiği bir dönemi takip ediyor.

Firmanın analisti, Paramount Group’un mevcut değerlemesine atıfta bulunarak, şu anda aşağı yönlü risklerin çoğunu yansıttığını öne sürdü. Bu değerlendirme, Paramount Group’un ipoteksiz varlıklarının ve kurumsal düzeydeki varlık ve yükümlülüklerinin değerini tahmin eden geçen yıl yapılan ayrıntılı bir analize dayanmaktadır. Ortaya çıkan değerleme metrekare başına yaklaşık 300 dolardı ve hisse senedinin son işlem fiyatıyla yakından uyumluydu.

Paramount Group, San Francisco’daki 55 Second Street’teki mülkünde KPMG ile 2,5 yıllık bir kira uzatması sağlayarak ve Şubat ayında One Market Plaza’da uygun refinansman koşulları elde ederek son zamanlarda bazı ilerlemeler kaydetti. Bu gelişmeler, analistin hisse senedi üzerindeki görünümünü revize etmesine katkıda bulundu.

Bu olumlu adımlara rağmen Paramount Group, One Market Plaza’daki Google ve San Francisco’daki One Front Street’teki JP Morgan gibi önemli kiracılarla yaklaşan kira sürelerinin sona ermesi de dahil olmak üzere hala zorluklarla karşı karşıya. Firmanın analisti, şirketin potansiyel zorluklardan tamamen arınmamış olmasına rağmen, mevcut işlem seviyelerinde daha fazla aşağı yönlü risk nispeten sınırlı olduğuna inanıyor.

Yeni fiyat hedefi olan 5,00$, 5,66$’lık ileriye dönük net varlık değeri (NAV) tahminine mütevazı bir indirim anlamına geliyor. Derecelendirme değişikliği sırasında, Paramount Group’un hisseleri, firmanın 2025 düzeltilmiş faaliyet fonu (AFFO) tahmininin yaklaşık 12 katından işlem görüyordu ve tüm portföy için zımni kapitalizasyon oranı %9,3 idi.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu