Haber

Mehmetçik okullarında gönüllü öğretmenler

Milli Eğitim ve Milli Savunma Bakanlıkları tarafından afet bölgesinde kurulan Mehmetçik okullarına giden istekli öğretmenler, her eğitim kademesindeki öğrencilere eğitim ve öğretim hizmeti vermeye başladı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından afet bölgesinde eğitimin devamı için Milli Eğitim ve Milli Savunma Bakanlığı tarafından çadır okullar kuruldu. ‘Mehmetçik okulu’ adı verilen okullarda eğitimin yanı sıra sosyal etkinlikler de yapılmaya başlandı. Afet bölgesine isteyerek giden çok sayıda öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Mehmetçik okullarına atandı. Gaziantep’teki Mehmetçik okullarından birinde görev yapan öğretmen, “Buradaki öğrencilerimize, depremzede öğrencilerimize bir nebze olsun fayda sağlamak için her türlü çabayı gösteriyoruz. Şahsen, bu bahis konusunda vicdanen rahatım. Eğleniyoruz, gördüğünüz gibi çocuklarımızı her seviyede eğitiyoruz. Eğitimden uzak durmamaya özen gösteriyoruz” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Çocukların müziklerine eşlik eden, onlarla oyunlar oynayan, onları her gün yeni bilgilerle donatan öğretmenlerimiz, çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor ve özveriyle çalışıyor. Milli Savunma Bakanlığı ile birlikte deprem bölgesinde kurduğumuz Mehmetçik okulları.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu