Teknoloji

İlk görüntüler geldi: Jeep’in yeni elektrikli Wagoneer S’i böyle görünecek

Jeep, Wagoneer S olarak adlandırılan elektrikli SUV modelinin ilk resmi görsellerini paylaşarak araç hakkında bizlere bilgiler verdi.

Adım adım seri üretime yaklaşan Wagoneer S, markanın ilk doğan elektrikli küresel otomobili olarak bu yılın sonunda satışa sunulacak.

Farklı versiyonları da tercih edilebilecek elektrikli SUV’un en üst versiyonu, 447 kW (600 hp) maksimum güçle 0’dan 100 km/saat hıza sadece 3,5 saniyede ulaşabilecek.

Jeep Wagooner S neler sunacak?

Wagoneer S modelinin ön konsolunda toplam 4 farklı ekran bulunmaktadır. Yayınlanan görsellerde görüldüğü üzere navigasyon gibi bilgiler sürücünün önündeki ekrana yansıtılabiliyor.

Ortadaki ekran biraz eski görünümlü grafiklere sahip iç tasarımı gözler önüne sererken, hemen altında yer alan daha küçük boyutlu klima ekranıyla devam ediyor. Son ekran yolcunun önünde multimedya ekranı görevi görüyor.

Selec-Terrain sistemi sayesinde farklı sürüş modları sunacak aracın yaklaşık 600 beygir gücüne sahip olması bekleniyor.

Üretici tarafından yayınlanan teaser görselde Wagoneer S’in 0-60 mil/saat (96 km/saat) hızlanmasını 3,5 saniyede tamamlayacağı belirtildi.

Bu özellikleriyle “dünyanın en hızlı SUV modelleri” arasında yer alması beklenen araç, önümüzdeki sonbaharda müşterilerin beğenisine sunulacak.

camliderehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu