Haber

CNN: ABD diplomatları ABD’nin İsrail’in Gazze saldırılarına ilişkin duruşunun bölgede öfke yarattığı konusunda uyarıyor

ABD yayıncısı CNN, Orta Doğu’da hizmet veren ABD diplomatlarının Joe Biden yönetimini gizlice “ABD’nin İsrail’in Gazze’deki saldırılarına karşı tutumunun bölgede öfke yarattığı” konusunda uyardı.

CNN tarafından elde edilen diplomatik kabloya göre, Orta Doğu’da çalışan ABD diplomatları, Biden yönetiminin İsrail’e Gazze’deki saldırılara verdiği desteğin, Arap halkı arasında ABD’ye karşı öfke yarattığını bildirdi.

Umman’daki ABD Büyükelçiliği’nden gönderilen kabloda, toplantıların güvenilir kaynaklarla yapıldığı ve “Mesajlaşma alanında kötü bir şekilde kaybediyoruz” dedi. İfade kullanıldı.

Telgrafta, ABD’nin İsrail desteğinin bölgedeki “olası savaş suçları için maddi ve ahlaki destek” olarak tanımlandığı kaydedildi.

Kahire’deki ABD Büyükelçiliği’nden gönderilen başka bir telgrafta, Mısır’da yayınlanan bir gazetenin “Biden’in vahşeti ve Filistinlilere karşı kayıtsızlığı diğer tüm ABD başkanlarını aştı” başlıklı bir haber makalesi yayınladığı konusunda uyarıldı.

Politico’nun haberlerinde, 8 Kasım’da Washington yönetimini eleştiren ve ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan sızdırıldığı iddia edilen diplomatlar tarafından yazılan bir açıklamaya dayanarak, bazı ABD diplomatları hükümetin İsrail yanlısı politikasının “ABD’nin önyargılı ve dürüst olduğu algılarına katkıda bulunduğunu söyledi. aktör.” Bunu eleştirdiği iddia edildi “

İsrail’in Gazze saldırılarında son durum

Hamas’ın silahlı kanadı Izz Ad-Din El-Qassam Tugayları, 7 Ekim sabahı, “İsrail’in Filistinlilere karşı sürekli ihlallerine ve kutsal değerlerine, özellikle Mescid’e yanıt verme gerekçesiyle kapsamlı bir baskın düzenlerken El-Aksa “, İsrail ordusu Gazze Şeridi’ne karşı ağır hava saldırıları da başlattı. bombardıman başlattı.

İsrail, 352 asker de dahil olmak üzere 1.400’den fazla İsrail’in öldüğünü ve 7 36 Ekim’den bu yana 5.132 kişinin yaralandığını duyurdu.

İsrail’e göre, Qassam Tugaylarının elinde 239 İsrail mahkumu var.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı’na göre, 4 bin 412 çocuk ve 2 bin 918 kadın da dahil olmak üzere 10 bin 812 Filistinli öldürüldü ve İsrail saldırılarında 26 bin 905 kişi yaralandı.

Batı Şeria ve Kudüs’te İsrail kuvvetleri ve Yahudi yerleşimciler 181 Filistinliyi öldürdü.

İsrail ordusu, binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu Gazze’nin en büyük sağlık tesisi olan Shifa Hastanesi’ne, NASR Çocuk Hastanesi, El-Ahli-Palistin dostluk hastaneleri ve Kudüs ve Endonezya hastanelerinin çevresi ile ilgili olarak Tahliye zorlayan Filistin Kızılay. Saldırılarda yüzlerce insan öldü ve yaralandı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 63 Hizbullah üyesi ve 4 İsrail askeri hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu