Haber

CHP, Kılıçdaroğlu’nun Ödemiş’teki Seçim Bürosunu Açtı. CHP İzmir İl Başkanı Aslanoğlu: “Bizi bölmek istiyorlar ama toplumun birleşmesi gerekiyor”

KARİM UĞUR

CHP İzmir İl Başkanlığı, Kiraz ilçesinde başlayan seçimin ardından Ödemiş ve Bayındır ilçelerinde milletvekili adaylarını halkla buluşturmaya devam ediyor. Millet İttifakı Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ödemiş’teki seçim bürosunun açılışı yapılırken; CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, “Bizi bölmek istiyorlar ama toplumun birleşmesi lazım” dedi.

CHP İzmir İl Başkanlığı, dün İzmir’in Kiraz ilçesinde açılışı yapılan aday tanıtımı ve Cumhurbaşkanlığı seçim bürosunun ardından bugün Ödemiş ve Bayındır ilçelerinde faaliyetlerine devam ediyor. CHP Heyeti’nin ilk durağı Ödemiş ilçesi oldu.

Ödemiş’te düzenlenen programa İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nun yanı sıra ilçe başkanları ve CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili adayları katıldı. CHP’liler önce Cumhurbaşkanlığı seçim bürosunu açtı.

“BİZİ BÖLMEK İSTİYORLAR AMA TOPLUMUN BİRLEŞMESİ GEREKİYOR”

Açılışta konuşan Şenol Aslanoğlu, “Aslında hepimiz doğruları biliyoruz. Bizi birbirimizden ayırmak istiyorlar, toplumu bölmek istiyorlar, kendi hataları yüzünden bölmek istiyorlar. Ancak toplumun birliğe ihtiyacı var.” . Toplumun kucaklaması lazım. Önce 6 partiyle ortak politikalarda bir araya geldik. “Sizi kucaklamaya geldik, tüm toplumu kucaklamaya geldik. Bugün kadınlarımızla, gençlerimizle, çiftçimizle, esnafımızla buluşmaya geldik” dedi.

“TÜRKİYE’Yİ LAİK OLARAK YÖNETECEĞİZ”

Milletvekili adayları adına konuşan Rahmi Aşkın Türeli, “30-35 gün içinde bu hükümet değişecek ve biz iktidara geleceğiz ve Türkiye’yi hak ettiği gibi yöneteceğiz. Bu ülkenin kaynaklarını Türkiye halkına vereceğiz. bu ülke.”

“BİZİ GÜCÜN BELEDİYESİ YAPMAMIZI İSTİYORUM”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de şunları söyledi:

“Gerçekten harika bir ülkede, bu harika coğrafyada, daha sağlıklı, daha huzurlu, birlikte daha sağlıklı yaşayabileceğimiz bir geleceğin eşiğindeyiz. Çok yakında. Göreceksiniz bir şeyler değişecek, her şey değişecek. Lütfen bizi gücün belediyesi yapın.”

Konuşmaların ardından kurdele bölümü ile seçim bürosu açıldı. CHP Heyeti, açılışın ardından ilçedeki esnafları ziyaret etti.

Kaynak: ANKA / Yerel

haber-camliyayla.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu