Ekonomi

3 ayda evlenen çiftçiye 7 bin lira destek!

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) öncü olmaya devam ediyor ve sosyal belediyeciliğin mükemmel örneklerini veriyor. İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından evliliğe hazırlanan çiftler için yeni bir ek paket hazırlandı. İstanbul’da ikamet eden ihtiyaç sahibi çiftlere bir defaya mahsus 7 bin TL ödeme yapılacak. Çiftlerin iş durumları, maddi yeterlilikleri ve muhtaçlıkları sosyal araştırmalarla belirlenecek. Kurallara uyan çiftler için yapılan ödemede para hanımın hesabına yatırılacaktır.

HANGİ İLKELER ARANIYOR?

Değerlendirilecek çiftlerin 3 ay içerisinde evlenmeleri, İstanbul’da ikamet etmeleri ve sosyal incelemede uygun bulunmaları gerekmektedir. Çiftlerin daha önce evli olup boşanmayla sonuçlanmış olmaları başvurularına engel değildir.

Her yıl ortalama 90 bin evliliğin gerçekleştiği İstanbul’da, sosyal muayene ile ihtiyaçları belirlenen 10 binin üzerinde çift destekten yararlanabilecek. Başvurular Hello 153 Analiz Merkezi, İstanbul Taşınabilir uygulamanız ve socialyardim.ibb.gov.tr ​​adresinden alınmaya başlandı.

“HAYALLERİ GERÇEK, MUTLULUKLARI DAİM OLSUN

İBB Genel Başkanı ve Millet İttifakı Başkan Yardımcılığı adayı Ekrem İmamoğlu, destek paketini sosyal medya hesabından yaptığı video paylaşımıyla duyurdu. İmamoğlu mesajında ​​şunları söyledi:

“Değerli hemşehrilerim, ekonomik olarak zor günlerden geçiyoruz. Hem ülkemizde hem de İstanbul’da hayat pahalılığı her geçen gün artıyor. Bu durumun hepinizi olumsuz etkilediğini çok iyi biliyoruz. Sizlere destek olmak, içinizi biraz olsun rahatlatmak için çalışıyor, projeler üretiyoruz. Size iyi haberler vermek istiyorum. İBB olarak evliliğe destek projemize başlıyoruz. 2023 yılında İstanbul’da evlenecek 10 bini aşkın çifte bir defaya mahsus 7 bin TL evlilik eki vereceğiz. Yeni yuva kuracak çiftlerimize katkı sağlamak bizleri çok mutlu ediyor. Tüm yeni evli çiftlerimizin hayalleri gerçek olsun ve memnuniyetleri daim olsun. Bu sıkıntılı günleri hep birlikte dayanışma ile atlatacağız. Birlikte başaracağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu