Ekonomi

2023 Mustafa V. Koç Spor Ödülü Busenaz Sürmeneli ve Buse Naz Çakıroğlu’nun oldu

Kalıcı teması ‘Olimpiyat değerlerine katkı’ olarak belirlenen Mustafa V. Koç Spor Ödül töreni, İstanbul Valisi Davut Gül, Koç Ailesi üyeleri, Koç Holding ve Koç Grubu üst düzey yöneticileri, TMOK yöneticilerinin katılımıyla 8 Kasım’da gerçekleştirildi. ve misafirler. Ödül törenine A Milli Kadın Voleybol Grubu Kaptanı Eda Fazilet de onur konuğu olarak katıldı. Mustafa V. Koç Spor Ödülü’nün kazananları Milli Boksörler Busenaz Sürmeneli ve Buse Naz Çakıroğlu oldu.

Çakıroğlu ve Sürmeneli, erkeklerin egemen olduğu düşünülen bir spor dalında kararlılıklarıyla başarı çıtasını yükselttikleri ve üstlendikleri sorumluluklarla özellikle kız çocuklarına rol model oldukları gerekçesiyle ödüle layık görüldü. sporda ve daha birçok alanda.

“Sporun iyileştirici gücüne inanıyoruz”

Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Mustafa V. Koç Spor Ödülü Heyeti Lideri Caroline N. Koç, konuşmasında Cumhuriyet tarihinde spor alanında ilham veren pek çok başarıya imza atıldığına dikkat çekti.

Sporun evrenselliğine, kadınların eşit temsiline ve sporun yenileyici gücüne dikkat çeken Koç, 1924 yılında savaştan yeni çıkmış bir Cumhuriyet olarak, mücadelenin sembolü olan Paris Olimpiyatları’na 41 sporcu gönderdiğimizi hatırlattı. evrensellik olduğunu belirterek, bu adımın uluslararası alanda itibarın kanıtı anlamına geldiğini vurguladı. Cumhuriyet’in sporda bir diğer başarısının da kadınların eşit temsili olduğuna dikkat çeken Koç, olimpiyatlarda bugüne kadar kazanılan 104 madalyanın 11’inin kadın sporcular tarafından kazanıldığını, bu sayının artması nedeniyle başarılı örneklerin takdiri hak ettiğini belirtti.

Koç, son olarak sporun yenileyici gücüne dikkat çekerek, bu anlayışın sonucu olarak 1938 yılında kurulan Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü’nü hatırlattı. “Sporun iyileştirici gücüne canı gönülden inanıyoruz” diyen Koç, şöyle konuştu: “6 Şubat’ta büyük bir yıkımla başladığımız bu yılın devamı olarak lansmanını yaptığımız Umut Kentler’e de bu inancımızı yansıttık. Grup Şirketlerimiz ile birlikte 5 ilde yaklaşık 20 bin kişinin yaşadığı Umut Kentler’in en değerli özelliği sosyal yaşam ve spor alanlarıdır.

Büyük bir travma yaşamış herkesin spor yoluyla desteklendiği alanlar yaratmak, çocuklarımızdan, gençlerimizden bu konuda olumlu geri dönüşler almak çok değerli” dedi. Olimpiyat ve dünya şampiyonu Türk kadın boksör Busenaz Sürmeneli, “Bugün, Atatürk’ün bize gösterdiği hedefe ulaşmak için var gücüyle çaba gösteren Cumhuriyet çocukları olarak, olimpiyat madalyalı iki genç Türk kadını olarak buradayız.

Parlak bir geleceğe yürümenin birden fazla yolu var. Bu yolların en önemlilerinden biri de spordur” dedi. Olimpiyat gümüş madalyalı ve dünya şampiyonu ilk Türk kadın boksör Buse Naz Çakıroğlu, “Cumhuriyetimizin 100. yılında bu ödülü alabilmek benim için çok daha anlamlı. Çünkü bu ödül sadece başarı ödülü değil; Gençlere yönelik bir duruşu ve yol göstericisi olduğunu biliyorum. Sizlerden aldığım ilham ve güçle, büyük bir başarıyla yeniden karşınıza çıkmak için sabırsızlanıyorum” dedi.

TMOK Başkan Yardımcısı Nihat Usta, “Olimpiyat Oyunları yolunda Türk sporuna ve sporcusuna destek veren, ülkemizin en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi olarak, bugüne kadar işbirliği ve dostluk içerisinde olduk. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız ve Paris 2024’e yalnızca birkaç gün kaldığı bir dönemde, nice yıllara.” “Geliştirdiğimiz Koç Ailesi ile merhum Mustafa Koç’un anısını yaşattığımız, birçoklarımıza ilham veren değerleri yansıttığımız Mustafa V. Koç Ödülü’nü yedinci kez takdim etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. hayatının birçok alanında” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu