Haber

18 yaşından sonra video paylaşan Kılıçdaroğlu’na AK Parti Dağı’ndan tepki: Bu alenen hukuksuzluk ve demokrasi eşkıyalığıdır

Türkiye yarın Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için sandık başına gidecek. Yüksek OyYönetim Kurulu (YSK) tarafından açıklanan kurallar gereği propaganda yasağı bugün saat 18.00’de başladı.

“M. KEMAL’İN EN ÇILGIN PROJESİ DEMOKRASİDİR”

Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “19’00’da Kemal Bey’in en çılgın projesini açıklayacağım” dedi ve işaret ettiği saat geldiğinde beklenen paylaşımı yaptı. 4 dakika 3 saniyelik bir video paylaşan Kılıçdaroğlu, “Sayın Kemal’in en çılgın projesi demokrasidir gençler. Çünkü demokrasi ve özgürlük gençlere verilebilecek en güzel devrimlerdir.” söz konusu.

“HUKUK VE DEMOKRASİ KONUSUNDA AÇIK BİR CAHİLLİK VAR”

AK Parti, Kılıçdaroğlu’nun propaganda yasağı başladıktan bir saat sonra yaptığı paylaşıma tepki gösterdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, bu durumun hukuksuzluk olduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu’nun paylaşımına atıfta bulunan ve YSK’nin propaganda yasağını da ekleyen Hamza Dağ, “Seçim yasakları başlamış olmasına rağmen koalisyon masa adayı Kemal Kılıçdaroğlu bugün saat 19.00’da video yayınlayacağını duyurdu. Bu alenen hukuksuzluktur, demokrasidir.” Milletimiz bu kanunun hükmü altındadır, cahil tavırlar karşısında gereken cevabı verecektir.” sözlerini kullandı.

habersultandagi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu