Haber

Milli Sporcu Fatma Arık Burhaniye Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne atandı

Türkiye rekortmeni milli atlet Fatma Arık, Burhaniye Gençlik ve Spor Bölge Müdürlüğüne atandı. Kariyerine Burhaniye ilçesinde başlayan milli sporcu, yeni Türk ve dünya şampiyonları yetiştirmek istediğini söyledi.

Atletizmde 32 kez Türkiye’yi temsil eden Fatma Arık, 2014 yılında yıldızlar salon 1500 metre koşusunda Türkiye rekoru kırmış, iki yıl sonra 3000 metre engelli koşuda rekoruna bir yenisini eklemiş, 2013’te Balkan şampiyonu olan Fatma Arık, bugün Burhaniye İlçesi’nde. şampiyon sporcular yetiştirmek. Kariyerine Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nde atletizm antrenörü olarak başladı. 28 Temmuz 2023 Cuma günü göreve başlayan Arık, amacının Burhaniye’de şampiyon sporcular yetiştirmek olduğunu açıkladı.

Liseler Dünya Atletizm Şampiyonası’nda dünya üçüncüsü olduğunu belirten Arık, “Kırdığım Türkiye rekorları 9 yıl sonra kırıldı. Atletizmde Burhaniye’de kayıtlı 60 sporcum var ve sporcuları şampiyon yetiştirmek istiyorum. .”

Burhaniye İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Aslan Alparslan, Burhaniye’ye ilk kez atletizm antrenörü atandığını belirterek, genç teknik direktörden çok şey beklediklerini söyledi. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu