Dünya

Küçük Çocuklar Temmuz’da CBeebies Productions ile Dünyayı Keşfediyor

Minikler, popüler CBeebies yapımları ile öğrenmeye, eğlenmeye ve keşfetmeye devam ediyor. Temmuz ayının sıcak yaz günlerine Nina and Neurons, Swashbuckle, Newton Street, Yakka Dee, Old Jack’s Boat, Kit ve Pup gibi üreticiler eşlik ediyor.

Nina ve Neurons ile dünyayı keşfedin

Nina ve meraklı genç ‘Kaşifleri’, Nöronların yardımıyla dünya ve güneş sistemi hakkında bilgi edinmeye devam ediyor. Genç kaşifler Büyük Kanyon’u, kayan yıldızları, volkanları ve daha fazlasını keşfetmek için yola çıktılar ve beş duyusal nöronun yardımıyla dünyayı ve onun cazibesini keşfediyorlar. Dağların nasıl oluştuğundan astronotların uzayda neden yürüdüklerine kadar pek çok soruyu yanıtlayan “Nina ve Nöronlar: Dünya Kaşifleri” 15 Temmuz Cumartesi günü saat 10:30’da Digiturk’ün 161. kanalında miniklerle buluşacak.

Swashbuckle maceradan maceraya koşar

Minikler için özel olarak hazırlanan Swashbuckle, üç afacan korsanın yaşadığı korsan gemisi Scarlet Squid’de geçiyor. Her bölümde Kaptan Sinker ve iki şanssız gemi arkadaşı, çalınan mücevherleri saklıyor ve onları bulmanın yolu bir dizi oyun oynamaktan geçiyor. Geminin papağanı Squawk’ın yardımıyla, ‘Swashbuckler’lar’ tüm mücevherleri bulursa, gemi arkadaşlarından biri, Geminin Karavanı adı verilen balçık havuzuna gerçekten yürümek zorunda kalır. Çeşitli oyunların yer aldığı “Swashbuckle” 3 Temmuz Pazartesi günü saat 10.30’da Digiturk kanal 161’de yayınlanacak.

Erken matematik öğrenimi hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!

Yenilikçi ve eğlenceli Newton Street serisi size matematiği sevmeyi öğretiyor. Akılda kalıcı müzikler, animasyonlarla sayma, desenler, ölçüler, şekiller ve sayılarla matematiğin hayatın her yerinde olduğu ve konuları nasıl analiz ettiği gösteriliyor. İster sofra kurarken ister kukla gösterisi yaparken, sayıların küçüklerin dostu olduğunu anlatan “Numara Bir Newton Caddesi” dizisi 3 Temmuz Pazartesi günü saat 06.55’te Digiturk’te izleyicisiyle buluşuyor.

CBeebies ile İngilizce öğrenin

Yakka Dee, ana dili İngilizce olan veya olmayan her çocuğa yeni kelimeler öğretir ve çocukların özgüvenlerine katkıda bulunur. Animasyon ve aksiyonu harmanlayan eğlenceli ve ilham verici dizinin sevimli karakteri Dee, konuşmayı çok seviyor. Küçük çocukları kendisiyle birlikte ‘yakky yak’ yapmaya davet ediyor. Her bölümde bir kelimeye odaklanan ve bu kelimeyi çeşitli ritim ve görsellerle sunan “Yakka Dee” 1 Temmuz Cumartesi 09:15’te Digiturk 161. kanalda.

Yaşlı Jack’in anılarında paylaşın

Bernard Cribbins, sadık köpeği Salty ile Kuzey Yorkshire Sahili’ndeki küçük bir köyde yaşayan sevimli bir emekli balıkçı olan Old Jack olarak geri dönüyor. Yaşlı Jack, bu sefer arkadaşları Küçük Ernie ve Küçük Denizci Sue ile çocukluk günlerini anlatıyor. İhtiyar Jack’e Salyangoz Sidney, Denizyıldızı Sally, Anemone Andrew ve Yengeç Buster gibi rengarenk deniz canlıları eşlik ediyor. Büyüleyici hikayeleriyle “Yaşlı Jack’in Teknesi: Kaya Havuzu Hikayeleri” 1 Temmuz Cumartesi 20.10’da Digiturk kanal 161’de.

Zıt ikili: Kit ve Pup

Okul öncesi minikler için hazırlanan bilim şovu ile kolay kavramsal fikirler eğlenceli bir formda miniklerle buluşuyor. Her bölümde, Kit ve Pup’ın zıt karakterleri animasyon skeçlerde çocukların yanında yer alıyor. Kit ve Pup zıt kavramları keşfederken çocuklar bu komik ve ilgi çekici karakterlerin yardımıyla dünyalarını öğreniyor. İki kedi ve köpeğin macerası “Kit and Pup” 1 Temmuz Cumartesi 17.15’te Digiturk’ün 161. kanalında yayınlanacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu