Haber

İsrail’in Gazze saldırılarına tepki gösteren şairler Taksim’de bir araya geldi

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepki gösteren bir grup şair, “Gazze Şiir Nöbeti” adlı sivil girişimle Taksim’de bir araya geldi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, aralarında Ali Günvar, Adnan Özer, Hüseyin Karaca, Nur Alan, Can Acer ve Faysal Soysal’ın da bulunduğu şair grubuna İstiklal Caddesi’nden geçen vatandaşlar da katıldı.

İsrail’in katliamı durdurmaya davet edildiği nöbette, Filistinli şairler Semih El-Kasim ve Mahmud Derviş’in yanı sıra Sezai Karakoç, Pablo Neruda ve Ghayat el-Madhoun’un şiirleri Türkçe, İngilizce, Farsça, İspanyolca yorumlandı. ve Arapça.

Hilmi Yavuz, Ömer Fazilet, Cahit Koytak, Haydar Ergülen ve Adem Turan da şiirleriyle nöbete destek verdi.

“Gazzelilerin sesi olmak istiyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Faysal Soysal, kadınların ve çocukların dünyanın gözü önünde katledildiğini belirterek, “Şairler ve sanatçılar hiçbir zaman vicdanları esir alınabilecek insanlar değildir, her zaman yanında olmuşlardır. Kim olursa olsun, zalime karşı mazlumların. Bugün biz Türkiye şairleri olarak buradan Gazze halkının yanındayız.” Ses olmak istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Adnan Özer etkinlikle ilgili şunları söyledi: “Herkese merhaba. En azından bir damla şiir dinleyin. Bu günlerde bu garip gösteriyi bu yüzden gerçekleştiriyoruz.” Sözlerine yer verdi.

Gazze Şiir Nöbeti, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları duruncaya kadar her Cuma akşamı Mis Sokak’ta devam edecek.

savastepehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu